Fjalë Kyçe

 Tetë lojtarët që debutuan te Kosova në vitin 2018

 Tetë lojtarët që debutuan te Kosova në vitin 2018

Viti 2018 është viti ku Kosova shkaruajti historinë në futboll.

Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, Përfaqësuesja e Kosovës nuk u ndal me suksese.

Përfaqësuesja jonë arriti të kaloi në Ligën C në Ligën e Kombeve, pasi ishte në atë D, shkruan “lajmi.net”.

Bernard Challndes e mori kreun e skuadrës, duke e mbyllur vitin pa humbje.

Tetë lojtarë debutuan me ardhjen e trajnerit zviceran, e që treguan formë tejet të lartë:

Idriz Voca, Edon Zhegrova, Gjelbrim Taipi, Jetmir Krasniqi, Ardin Dallku, Lirim Kastrati, Shkelqim Demhasaj, Arijanet Muric.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë prurjet e Challandes te Kosova në vitin 2019.