Fjalë Kyçe

Tottenham – Ajax, formacionet e super gjysmëfinales

Tottenham – Ajax, formacionet e super gjysmëfinales

Tottenham dhe Ajax takohen sonte në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Liga e Kampionëve hyn sonte në fazën gjysmëfinale.

Tottenham dhe Ajax takohen në ballafaqimin e tyre të parë në kërkim të finales në Madrid.

Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell lajmi.net.

Ballafaqimi do të fillojë nga ora 21:00.

Tottenham: Lloris; Alderweireld, Sanchez, Vertonghen; Trippier, Eriksen, Wanyama, Rose; Alli; Llorente, Moura.

Ajax: Onana; Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico; van de Beek, Schone, de Jong; Ziyech, Tadic, Neres.