Fjalë Kyçe

Tragjike: Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare ish futbollisti skuadrës angleze

Tragjike: Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare ish futbollisti skuadrës angleze

Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare ish mesfushori i Cardiff City, Peter Whittingham.

Skuadra e Cardiff City, përmes një komunikate ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të ish anëtarit të tyre, Peter Whittingham, përcjell lajmi.net.

“Ishte një pikëllim i pafund për që ne duhet të informojmë tifozët se Peter Whittingham ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare”, nis komunikata e skuadrës angleze.

Peter Whittingham gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellat e Aston Villas, Burnley, Derby County dhe Blackburn.

Ai ka luajtur vetëm një sezon në Premierligë, duke regjistruar 32 ndeshje.