Fjalë Kyçe

Trajneri i Danimarkës, ndeshja me Kosovën seancë srervitore

Trajneri i Danimarkës, ndeshja me Kosovën seancë srervitore

Trajneri i Danimarkës e ka nënvlersuar Koombëtaren e Kosovës, shkruan Gazeta Alo.

“Ne do të bëjmë një stërvitje shumë të mirë kundër Kosovës. Kjo është arsyeja pse zgjodhëm të luajmë ndaj një kundërshtari që pozicionohet më poshtë se ne”, ka deklaruar Åge Hareide, trajner i Danimarkes.

Kosova dhe Danimarka do të përballen nesër mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 19:00. /Gazeta Alo.