Fjalë Kyçe

Trajneri i Interit “godet” fort Icardin

Trajneri i Interit “godet” fort Icardin

Trajneri Luciano Spallettit ka bërë një goditje për Mauro Icardin duke e lavdëruar në mënyrë demokratike duke thënë “dikush që pyet për atë çfarë ai mund të bëj për Interin, jo çfarë Interit mund të bëj për të”

Kapiteni i tanishëm Icardi është në mes të tensioneve për vazhdimin e kontratës, me Real Madridin, Paris Saint-Germainin, Manchester Unitedin, Chelsean dhe Juventusin që janë duke e përcjell situatën.

Ish kapiteni Andrea Ranocchia ka bërë paraqitjen e parë këtë sezon në fitoren kundër Beneventos në Coppa Italia derisa ai ka shkruar edhe për ndjenjat e tij në rrjetet sociale.

“Pavarësisht a është një minutë, një pjesë, një ndeshje apo 10, gjithmonë është e mrekullueshme të luash për këtë skuadër me këta djem! Forza Inter”.

Si përgjigje, Spalletti ka parafrazuar John F Kennedy me një deklaratë për ta goditur kështu Icardin.

“Ky është një mesazh për dikë që vazhdimisht kërkon çfarë ai mund të bëj për Interin, jo çfarë Interi mund të bëj për ju”.