Fjalë Kyçe

Trajneri i Përfaqësuesës së Kosovës në baskeball, publikon listën për ndeshjen tjetër

Trajneri i Përfaqësuesës së Kosovës në baskeball, publikon listën për ndeshjen tjetër

Trajneri i Përfaqësuesës së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e ardhshme.

Mulaomerovic ka publikuar listën e gjerë me 15 emra, për ndeshjen e 24 shkurtit, të cilën Kosova e luan kundër Rumanisë.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për parakualifikimet e Eurobasketit që do të mbahet në vitin 2021, përcjell lajmi.net.

Kosova do të jetë nikoqire e Rumanisë më 24 shkurt, në ndeshjen e cila do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Kosova luan në grupin B, ku deri më tani ka pësuar tri disfata, nga Maqedonia dy herë dhe një herë nga Rumania.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e gjerë të përfaqësuesës së Kosovës:

Malcolm Armstead

Valom Bunjaku

Leonard Mekaj

Erjon Kastrati

Dardan Berisha

Mikaile Tmusic

Meriton Ismaili

Arian Qallaku

Rron Grapci

Drilon Hajrizi

Samir Zekiqi

Edmond Azemi

Besnik Azemi

Fisnik Rugova

Lis Shoshi