Fjalë Kyçe

Trajneri kroat vdes në moshën 60-vjeçare, pas fitores në derbi

Trajneri kroat vdes në moshën 60-vjeçare, pas fitores në derbi

Një lajm i hidhur e ka goditur sportin kroat, dhe jo vetëm, përcjell “Zeri.info”.

Trajneri i skuadrës së femrave të Podravka, Zlatko Saraqeviq, ka vdekur menjëherë pas fitores në derbi kundër Lokomotivës së Zagrebit.

Sipas asaj që raporton “24sata.hr”, trajneri kroat dha një deklaratë për media dhe gjatë rrugës për në shtëpi u sëmur dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Thuhet se arresti kardiak ka qenë arsyeja kryesore që çoi në vdekjen e trajnerit të njohur 60-vjeçar.