Fjalë Kyçe

Trazira para ndeshjes Valencia – Barcelona, rrahje mes tifozëve

Trazira para ndeshjes Valencia – Barcelona, rrahje mes tifozëve

Valencia dhe Barcelona do të përballen mes njëra-tjetrën në orën 16:00 në “Mestalla”.

Edhe pse na ndajnë edhe dy orë nga sfida, përballja ka nisur jashtë fushës, me tifozët e të dy ekipeve që kanë shkaktuar jo pak trazira.

Ultrasit e Valencias dhe Barcelonës janë përleshur mes tyre, me mediat spanjolle që kanë publikuar edhe pamjet nga momenti i trazirave.

Enfrontaments ara mateix davant el Mestalla entre ultres del FC Barcelona i del València CF. pic.twitter.com/ECTzTVZmbc

— Miquel Ramos (@Miquel_R) January 25, 2020