Fjalë Kyçe

Tre gjigantët evropiane në “luftë” për yllin e Dortmundit

Tre gjigantët evropiane në “luftë” për yllin e Dortmundit

Tre gjigantët evropiane, Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich janë duke bërë “luftë” të ashpër për yllin e Borussia Dortmundit, Jadon Sancho-n.

Sancho është duke bërë një sezon të madh me “milionerët” e Gjermanisë, duke ndezur interesimin e klubeve të fuqishme evropiane.

Dy rivalët e përbetuar spanjoll, Real Madrid dhe Barcelonë, por edhe klubi i famshëm gjerman, Bayern Munich, synojnë që lojtarin ta bëjnë të tyre, madje, qysh në muajin janar.

Treshja e madhe evropiane, mësohet se janë duke përgatitur super-ofertat për Sanchon, edhe pse lojtari ditë më parë deklaroi se “ndihet rehat në Dortmund”.