Fjalë Kyçe

Trepça – Peja, beteja e tretë sonte në “Minatori”

Trepça – Peja, beteja e tretë sonte në “Minatori”

Super sfidat e “play-offit” të finales së Superligës së basketbollit kosovar vazhdojnë sonte në “Minatori” të Mitrovicës.

Atmosfera pritet të jetë e jashtëzakonshme, ashtu siç ka qenë në përballjet që janë zhvilluar në Mitrovicë këtë edicion, sidomos në garat shtesë.

Trepça dhe Peja do t’i matin sonte forcat në duelin e tretë mes tyre, ndërsa aktualisht rezultati është 1-1 me ndeshje, shkruan “Gazeta Express”.

Ndeshjen e parë e fituan mitrovicasit 94:86, kurse pejanët u kundërpërgjigjën në takimin e dytë, 107:79, duke e shënuar njërën nga fitoret më bindëse në këtë edicion, e kjo pikërisht erdhi në finalen e dytë.

‘Xehetarët’ për të depërtuar në finale e eliminuan Bashkimin dhe Sigal Prishtinën, ndërsa Peja e fitoi duelin verdhezi kundër Golden Eagle Yllit.

Kujtojmë se Trepça në ndeshjet e ardhshme do të udhëhiqet nga trajneri Ilir Selmani pasi u nda papritmas me trajnerin e deridjeshëm, Engin Gençoglu.

Kujtojmë se Trepça për herë të fundit ishte shpallur kampione më 2012, ndërsa Peja më 2013, shkruan “Gazeta Express”.

Mitrovicasit e fituan Kupën e këtij edicioni, ndërsa pejanët ishin finalistë të Ligës Ballkanike.

Ndeshja e tretë finale e “play-offit” do të luhet sonte në palestrën “Minatori” në Mitrovicë duke filluar nga ora 20:00.