Fjalë Kyçe

U bë sikur po i përshëndet tifozët me dorë: Veprimi i Ronaldos bëhet viral në rrjetet sociale

U bë sikur po i përshëndet tifozët me dorë: Veprimi i Ronaldos bëhet viral në rrjetet sociale

U bë sikur po i përshëndet tifozët me dorë: Veprimi i Ronaldos bëhet viral në rrjetet sociale

Për shkak të rrezikit nga koronavirusi, derbi italian mes Juventusit dhe Interi është duke u zhvilluar pa tifozë.

Në ‘Allianz Stadium’, Juventusi dhe Interi sonte (e diel) janë duke zhvilluar derbin e javës së 26’të në Serie A.

Shkaku i rrezikut nga koronavirusi, kjo ndeshje po zhvillohet pa praninë e tifozëve, me vendim nga krerët e Federatës Italiane të Futbollit.

Para hyrjes së futbollistëve në stadium, Cristiano Ronaldo ka bërë një veprim epik. Sulmuesi portugez filloi të bënte një përshëndetje me dorë, kinse aty është duke i përshëndetur tifozët.

Si çdo veprim tjetër i tij, edhe ky veprim i 35 vjeçarit ka filluar të bëhet mënjëherë viral në rrjetet sociale.