Fjalë Kyçe

UEFA i largon gjyqtarët italianë

UEFA i largon gjyqtarët italianë

Gjyqtarët italianë s’do të referojnë ndeshje në Champions League dhe Europa League për shkak të Coronavirusit.

Daniele Orsato ndau drejtësinë në sfidën mes Real Madridit dhe Manchester City javën e kaluar në Champions.

Kurse në Europa League, Marco Guida ndau drejtësinë në sfidën mes Espanyol dhe Ëolverhampton Ëanderers.

Në anën tjetër, Davide Massa ndau drejtësinë në ndeshjen e parë të Arsenalit me Olympiakos.

Sido që të jetë, sipas “Tuttomercatoëeb.com”, të gjithë gjyqtarët italianë janë lënë anash për ndeshjet e ardhshme dhe s’do të referojnë as në Champions e as në Europa League si një masë paraprake për shkak të Coronavirusit që po përhapet me shpejtësi.