Fjalë Kyçe

Vajza nga Prizreni tentoi të vetëvritet kur e mori vesh se kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin

Vajza nga Prizreni tentoi të vetëvritet kur e mori vesh se kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin

Një vajzë nga Prizreni ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar të barnave, për shkak se kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin e saj.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 19:20.

Policia ka njoftuar se me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Prizren 14.09.2020 – 19:20. Është raportuar se viktima femër kosovare ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar te barnave. Sipas viktimës, motivi ishte për arsye se e njëjta kishte mbetur shtatzënë me të fejuarit e saj të dyshuarit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palë janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.