Fjalë Kyçe

Valon Behrami në mesin e 11 lojtarëve te Genoa që rezulton pozitiv me COVID-19

Valon Behrami në mesin e 11 lojtarëve te Genoa që rezulton pozitiv me COVID-19

Valon Behrami ka rezultuar pozitiv me COVID-19 ka konfirmuar Genoa.

Klubi italian ka bërë të ditur se 11 lojtarë të saj kanë rezultuar pozitivë, dhe katër anëtarë të stafit.

Në deklaratën e Genoas thuhet se pozitivë kanë rezultuar: Francesco Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schöne, Davide Zappacosta dhe Valon Behrami.

Kurse nga stafi të prekur janë Pietro Cistaro, Alessandro Donato, Pietro Gatto dhe Matteo Perasso, transmeton KOHA.

Behrami është lojtari i fundit që ka rezultuar pozitiv sot, derisa të hënën ishte negativ.