Fjalë Kyçe

Van der Vaart e këshillon De Ligtin, bashkohu me këtë skuadër

Van der Vaart e këshillon De Ligtin,  bashkohu me këtë skuadër

Legjenda holandeze e futbollit Rafael Van der Vaart e ka këshilluar yllin e shumë kërkuar De Ligt ti bashkohet skuadres italiane, shkruan Gazeta Alo.

“Bayern duhet tē veprojë për De Ligt. Është një lojtar i denjë për ta por unë do ta këshilloja të kalonte tek Juventus” ka thënë holandezi.

“Ja kam këshilluar disa herë këtë gjë sepse është perfekt për ta. Është një talent i madh dhe ka shumë cilësi edhe pse ka bërë disa gabime kundër Gjermanisë” ka deklaruar Rafael Van der Vaart për Sport1. /Gazeta Alo