Fjalë Kyçe

Varane flet për gabimet më të mëdha në karrierën e tij: Kisha tronditje, doja ta godisja vetën

Varane flet për gabimet më të mëdha në karrierën e tij: Kisha tronditje, doja ta godisja vetën

Në vitin 2020, Raphael Varane bëri dy gabime katastrofike që i lejuan Manchester Cityt të eliminojë Real Madridin nga raundi i 16-të i Ligës së Kampionëve pas humbjes 2-1 në Manchester.

Varane tani e ka pranuar se kishte pësuar tronditje, duke zbuluar se jo vetëm në atë ndeshje por kishte bërë gabime edhe me Francën në çerekfinale të Kupës së Botës.

Lëkundje të forta toke ‘shkundin’ JaponinëKhloe Kardashian shfaqet flokëkuqe për koleksionin veror të “Fabletics”Rekord i ri, shkencëtarët jugkorean mbajtën temperaturën prej 100 milionë gradë Celsius…Tetë të vdekur në një aksident në aksin “Këlcyrë-Përmet”Qorrolli fajëson institucionet e pavarura për ngadalësimin e reformës në drejtësi
“Kam pasur disa tronditje,” thotë Varane për L’Equipe.

“Nëse shikojmë pas në tre nga ndeshjet më të këqija të karrierës sime, janë të paktën dy në të cilat unë kisha pësuar një tronditje: kundër Gjermanisë në çerekfinale të Kupës së Botës 2014 dhe Real Madrid kundër Manchester Cityt në raundi i 16-të i Ligës së Kampionëve 2020”.

“E ndjeva tronditje, i thashë vetes: zgjohu. Për pak doja të godisja vetën me shuplakë. Gjatë lojës, tre topat e parë ishin teknikisht të pastër, por isha shumë i ngadaltë”.

“Nuk mund të koncentrohesha për të qëndruar në lojën time, isha si një spektator. Loja shkoi keq për mua”.