Fjalë Kyçe

“Varane i ri” në gjurmët e gjigantit spanjoll

“Varane i ri” në gjurmët e gjigantit spanjoll

Barcelona është e interesuar për qendërmbrojtësin e Toulouse, Jean-Clair Todibo.

Trajneri i “Blaugranave”, Ernesto Valvdere synon që ta forcoj repartin e mbrojtjes për pjesën e dytë të garave.

Tekniku spanjoll ia ka vënë syrin mbrojtësit francez, i cili krahasohet me mbrojtësin e Real Madridit, Varane.

Jean-Clair që tashmë njihet me nofkën “Varane i ri”, duket se është objektiv kryesor i katalonasve.

Ndryshe, 18 vjeçari po monitorohet edhe nga Juventusi, Manchester Unitedi dhe Napoli.