Fjalë Kyçe

Vdes portieri në një ndeshje veteranësh në Shqipëri

Vdes portieri në një ndeshje veteranësh në Shqipëri

Ish-futbollisti i ekipit të Butrintit, Fredi Mërkuri, ka ndërruar jetë në fushën e blertë gjatë një ndeshjeje miqësore mes veteranëve të Sarandës dhe një ekipi nga Greqia.

Ish-portieri 61-vjeçar ndërroi jetë për shkaqe natyrale teksa po luante në sadiumin “Andon Lapa” të Sarandës, shkruan Euroneës.

Policia ka bërë të ditur se bashkë me grupin hetimor ndodhen në vendngajrje dhe po punojne për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.