Fjalë Kyçe

Vëllaznimi – Drenica mbyllet me një rezultat të rrallë për futbollin kosovar

Vëllaznimi – Drenica mbyllet me një rezultat të rrallë për futbollin kosovar

Drenica dhe Vëllaznimi e kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në Shqipëri, në kuadër të përgatitjeve për stinorin e ri në Superligën e Kosovës dhe Ligën e Parë.

Sfida në fjalë ka përfunduar me rezultat 4:4.

Diar Mustafa, Ermal Veliqi, Diar Prokshi dhe Armend Abazi realizuan për Drenicën, kurse Jeton Dushi, Almedin Murati, Kushtrim Gashi dhe Vetim Krasniqi ishin shënuan për Vëllaznimin.

Përderisa Drenica po përgatitjet për Superligë, Vëllaznimi po i kryen fazat përgatitore për Ligën e Parë.