Fjalë Kyçe

Vendosen shirita drithërues në rreth rrotullimet e Prishtinës

Vendosen shirita drithërues në rreth rrotullimet e Prishtinës

Po vazhdon edhe më tej që të vendosen shiritat drithërues në lokacione të ndryshme në komunën e Prishtinës, dhe kjo për të ndihmuar kyçjen në rreth rrotullimet dhe kryqëzimet e rrugëve.

Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e komunës së Prishtinës në Facebook.

“Në të njëjtën kohë ndikojnë edhe në uljen e shpejtësisë dhe rritjen e sigurisë në trafik për të gjithë pjesëtarët e komunikacionit”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Shirita drithërues po vendosen në lokacione të ndryshme në Prishtinë për të ndihmuar kyçjet në rrethrrotullime dhe…

Gepostet von Komuna e Prishtinës am Dienstag, 14. Juli 2020