Fjalë Kyçe

“Vështirë se Messi mund t’ia dalë të jetë gati kundër Bilbaos”

“Vështirë se Messi mund t’ia dalë të jetë gati kundër Bilbaos”

Messi mund ta humbasë ndeshjen e parë në La Liga, që Barcelona e zhvillon me Athletic Bilbaon me 16 gusht.

Lionel Messi u dëmtua të hënën në ditën e parë në stërvitje, pas kthimit nga pushimet verore. Ai pësoi tërheqje muskulore në pulpën e këmbës së djathtë, duke u detyruar të pushojë disa ditë.

Tani, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvere, nuk beson se 32-vjeçari do t’ia dalë që të rikuperohet plotësisht për ndeshjen hapëse në La Liga, kundër Athletic Bilbaos me 16 gusht.

“Nuk e di se si është”, tha Valverde pas fitores 4-0 kundër Napolit në miqësoren që u zhvillua në Amerikë.

“Ai po vazhdon me procesin e rikuperimit dhe nuk e di nëse do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë në La Liga”, deklaroi valverde.

Barcelona dhe Bilbao do të hapin sezonin e ri në La Liga të premten e ardhshme, sfidë kjo që do të zhvillohet nga ora 21:00.