Fjalë Kyçe

Vetëm 15 milion euro nga dueli McGregor-Khabib

Vetëm 15 milion euro nga dueli McGregor-Khabib

Dueli Conor McGregor-Khabib Nurmagamedov mund të përsëritet.

Është ky pohimi i bërë nga babai dhe trajneri i kampionit të peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, Abdulmanap.

Megjithatë, ai thotë se djalit të tij i janë ofruar 15 milionë euro për një rikthim kundër irlandezit McGregor, por ata synojnë që oferta dy herë më e madhe.

Në një intervistë me mediat ruse Abdulmanap Nurmagomedov foli për një sërë temash, duke përfshirë edhe fitoren e djalit të tij në ndryshim të jetës mbi McGregor në UFC229, një ndeshje të mundshme me boksierin Floyd Mayweather Jr dhe planet e ardhshme të duelit të UFC-së.

“Si një luftëtar aktiv, duke mbrojtur rripin e tij të UFC-së, Khabib i kanë mbetur dhe 3-4 duele.  Gjithmonë kam pasur këtë ëndërr – një luftë (në Rusi), kudo, kudo, kushdo, sepse UFC-ja na jep atë dhe unë do të luftoj për këtë të drejtë. Me lëndime dhe pa ata, duke menduar për të dalë në pension, duke menduar për të qëndruar, duke menduar për shëndetin, u kthyem, e provuam pikën tonë, e fituam atë. Nuk është motivi. E kemi fituar rripin, e kemi mbrojtur.  Ne kemi kryer 11 duele dhe i kemi fituar të gjitha . Shumë njerëz kanë folur për (Al) Iaquinta, se ai (renditet) numri 11 , se ai ishte i dobët, dhe të gjitha këto. Ne i shkatërruam të gjitha (këto bisedime) në luftën McGregor. Ata po na afrohen tani.

Doni të luftoni? Sigurisht, 30 milion dhe do ta bëjmë”, deklaroi Nurmagomedov.