Fjalë Kyçe

Veteranët e Kosovës së Prishtinës e urojnë K.F.F Mitrovicën për fitoren ndaj Olimpia Cluj

Veteranët e Kosovës së Prishtinës e urojnë K.F.F Mitrovicën për fitoren ndaj Olimpia Cluj

Futbollistet e Mitrovicës kanë shënuar fitore historike  në ndeshjen e parë të fazës parakualifikuese që po zhvillohet në Malin e Zi, shkruan Gazeta Alo.

Kampionet e Kosovës kanë arritur të mposhtin skuadren rumune , Olimpia Cluj, me rezultat 2:1.

Kjo është fitorja e parë që klubet e futbollit të femrave nga Kosova kanë realizuar në garat e Ligës së Kampionëve, pas katër vjetësh pjesëmarrje.

Për këtë triumfë të madh skuadren nga Mitrovica  e kanë ururar personalitete të ndryshëm sportiv.

Së fundmi Mitrovicën e kanë uruar edhe Veteranët e Kosovës së Prishtinës dhe i kanë dëshiruar suksese të mëtutjeshme në garat evropiane. /Gazeta Alo.