Fjalë Kyçe

Vjen në Prishtinë, ish futbollisti i famshëm i Brazilit dhe Barcelonës

Vjen në Prishtinë, ish futbollisti i famshëm i Brazilit dhe Barcelonës

Ish futbollisti brazilian Edmilson Morales sonte pas mesnatë do të vijë në Kosovë.

Ai do ta organizojë një kamp për të rinj në Prishtinë.

Këtë e ka bërë të ditur njëra prej organizatoreve, Monika Salihi, në Klan Kosova.

Ndërkohë ardhjen e ka konfirmuar edhe vet Edmilson përmes një videoje.

42-vjeçari ka luajtur për shumë klube Evropiane, veçuar Barcelonën, ku ka fituar katër trofe: 2 La Liga, Superkupën e Spanjës dhe Ligën e Kampionëve.

Ai ishte pjesë e Barcelonës nga viti 2004, deri më 2008 dhe bëri 71 paraqitje për klubin spanjoll.

Edmilson është edhe fitues i trofeut që ëndërron çdo lojtarë, Kupa e Botës.

Ai ka triumfuar në Botëror me Brazilin në vitin 2002.