Fjalë Kyçe

Vjosa Osmani vendos flamurin kuqezi në oborin e Presidencës

Vjosa Osmani vendos flamurin kuqezi në oborin e Presidencës

Në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës dhe Presidencës, në prag të festës së 28 Nëntorit, është vendosur flamuri kombëtar.

“Për nder të Ditës së Flamurit – 28 Nëntorit, para ndërtesës së Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe para zyrës se Presidentit të Republikës, është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Republikës së Kosovës. Urime të gjithëve Dita e Flamurit!”, ka shkruar kryeparlamentarja, njëherësh u.d e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.