Fjalë Kyçe

Werderi i Rashicës siguron Bundesligën edhe vitin e ardhshëm

Werderi i Rashicës siguron Bundesligën edhe vitin e ardhshëm

Ka përfunduar ndeshja e dytë e play-offit ndërmjet Heidenheim dhe Werder Bremen.

Bremen me një barazim me rezultat 2 me 2 ka arritur të sigurojë edhe për një vit qëndrimin në Bundesliga.

Kjo pasi që ndeshja e parë e zhvilluar përfundoi pa gola 0 me 0 në “Wesserstadion”, dhe kjo mund të konsiderohet edhe si fitore e ekipit të Rashicës, Werder Bremen ka shënuar dy gola si mysafir.

Werderi arriti të kalojë në epërsi qysh në minutën e tretë-të të ndeshjes me anë të një autogoli të shënuar nga Theuerkauf.

Rezultati u barazua nga Heidenheim pesë minutat par përfundimit të ndeshjes me anë të Kleindienst.

Në minutat shtesë të ndeshjes u shënuan edhe dy gola tjerë, nga një për secilën skuadër.

Augustinsson shënoi për të rikthyer epërsinë e Bremenit.

Ndërkaq në minutën e fundit të ndeshjes nga pika e bardhë shënoi sërish Kleindienst për vendasit.

Edhe pse Werder Bremen ka siguruar mbetjen në Bundesligë.

Përkundër këtij fakti Milot Rashica, pritet të largohet nga kjo skuadër gjatë merkatos verore.