Fjalë Kyçe

Werner drejt rikthimit në Bundesliga, Bayern dhe Dortmund në kërkim të tij

Werner drejt rikthimit në Bundesliga, Bayern dhe Dortmund në kërkim të tij

Timo Werner vazhdon të mos bind te Chelsea edhe në këtë edicion.

Sulmuesi gjerman nuk po gjen vazhdimësinë e formës dhe durimi i londinezëve ka humbur.

Chelsea po mendon që ta shes gjermanin qysh në afatin kalimtar të janarit, pasi nuk mund ta presin më shpërthimin e tij.

25-vjeçari është i destinuar për tu rikthyer në vendlindje, pasi dy skuadrat më të mëdha gjermane, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund e duan atë.

Trajneri i Bayernit, Julian Nagelsmann i ka kërkuar drejtuesve të klubit transferimin e gjermanit për t’u ribashkuar me të.

Por fuqishëm në garë për lojtarin mbetet edhe Borussia Dortmund që e shohin Wernerin si zëvendësuesin adekuat të Erling Haaland që pritet të largohet.

Chelsea nuk do ta ndalojë largimin e lojtarit, por për ta bërë një gjë të tillë synon të fitojë rreth 45 milionë euro.

Werner këtë edicion në 12 paraqitje në të gjitha garat ka shënuar tre gola e ka asistuar në një tjetër.