Fjalë Kyçe

Xhaka – Arsenal, ky është lajmi i fundit

Xhaka – Arsenal, ky është lajmi i fundit

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali.

Mesfushori kosovar që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, ka bërë të ditur se mund të largohet nga “Topçinjtë” dhe ta vazhdojë karrierën në një skuadër tjetër.

26-vjeçari i ka thënë gazetës zvicerane Tagblatt, se nuk ka nevojë t’i japë fund karrierës së tij në Londër.

Xhaka, tek Arsenali është transferuar në verën e vitit 2016 për 40 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.