Fjalë Kyçe

Xhaka shënon gol spektakolar në stërvitje

Xhaka shënon gol spektakolar në stërvitje

Granit Xhaka është gati për derbin e Londrës

Mungoi në fitoren e madhe 5-1 në mesjavë ndaj Bournemouth, por Granit Xhaka është gati për derbin e sotëm, shkruan Gazeta Express.

Arsenali e viziton Tottenhamin në “Wembley” në momentin më të mirë të skuadrës dhe në kohën kur Xhaka është duke bërë paraqitje të kënaqshme.

Shqiptari ka lënë prapa shqetësimet e vogla, ai do të zbresë nga minuta e parë sot në “Wembley”, ndeshje që zhvillohet nga ora 13:00.

Ai ka treguar se ka punuar shumë për këtë derbi me një video të postuar në Instagram, ku ka shkruar: “Gati për derbi”.

 

 

View this post on Instagram

 

Getting the #XHAKABOOM ready for tomorrow 💥 #GX34

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on