Fjalë Kyçe

Xherdan Shaqiri i pikëlluar me aksidentin në Gjilan

Xherdan Shaqiri i pikëlluar me aksidentin në Gjilan

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri në rrjetet sociale ka shprehur dhimbjen e tij për aksidentin tragjik që ndodhi sot në Gjilan.

Në këtë aksident mbeti i vdekur një person e shumë të tjerë u lënduan.

Përmes Instagramit, futbollisti i Liverpool-it ka postuar një foto të aksidentit dhe ka treguar se po lutet për vendlindjen e tij.

Mos të harrojmë që Shaqiri me prejardhje është nga fshati Zhegër e Gjilanit.