Fjalë Kyçe

Yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë, parashikojnë rezultatin e sfidës, Kosovë – Bullgari

Yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë, parashikojnë rezultatin e sfidës, Kosovë – Bullgari

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve në EURO 2020, shkruan Gazeta Alo.

Disa nga yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë së Kosovës ekskluzivisht për Gazetën Alo kanë parashikuar rezultatin nga kjo super sfidë.

Kastriot Rexha(futbollist i Feronikelit)
Kosovë – Bullgaria 3:1

Jetmir Topalli (futbollist i Ballkanit)
Kosovë – Bullgari 2:1

Behar Maliqi (futbollist i Llapit)
Kosovë – Bullgari 2:1

Mevlan Zeka (futbollist i Feronikekit)
Kosovë – Bullgari 2:1

Festim Alidema (futbollist i Llapit)
Kosovë – Danimarkë 3:1

Armend Thaqi (futbollist i Prishtinës)
Kosovë- Bullgari 2:0

Fiton Hajdari (futbollist i Gjilanit)
Kosovë – Bullgari 2:0

Altin Merlaku (futbollist i Dukagjinit)
Kosovë – Bullgari 2:0

Samir Sahiti (futbollist i Vëllaznimit)
Kosovë-Bullgari 2:0

Përballja Kosovë- Bullgari luhet të hënën me fillim nga ora 20:45. /Gazeta Alo.