Fjalë Kyçe

Yjet e sportit që u pensionuan gjatë vitit 2018

Yjet e sportit që u pensionuan gjatë vitit 2018

Viti 2018 ishte një vit i mrekullueshëm për tifozët e sportit për shkak të garave të shumta që u zhvilluan dhe disa momenteve të paharrueshme që ndodhën përgjatë vitit./ Gazeta Express/

Megjithatë, gjatë këtij viti sporti ia dha lamtumirën shumë prej yjeve më të mëdha të sporteve të ndryshëm, të cilët vendosën e karrierën e tyre do ta mbyllnin këtë vit, duke u pensionuar.

Aimar

Michael Carrick

Cicinho

Natalia de Pablos

Drogba

Jesus Espana

Ruben Garabaya

Ginobili

Igor Anton

Julio Cesar

Kaka

Ryan Mason

Mertesacker

Thiago Motta

Alex Mumbru

Juan Carlos Navaro

Dani Pedrosa

Pirlo

Xabi Prieto

Albert Riera

Ronaldinho

Rosicky

Paco Sedano

Victor Valdes

Ze Roberto