Fjalë Kyçe

Ylli i Kosovës do t’i bashkohet Fenerbahces

Ylli i Kosovës do t’i bashkohet Fenerbahces

Mediat turke shkruajnë se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi do të jetë objektivi kryesor i Fenerbahces në afatin kalimtar të verës.

Muriqi, i cili momentalisht luan me Rizespori, në të kaluarën ka luajtur edhe për klube si Giresunspor dhe Grençlerbirligi.

Sulmuesi kosovar e ka filluar karrierën e tij në Kosovë te klubi prizrenas, Liria, kurse më pas u transferua në Shqipëri te Teuta, para se kalonte në Turqi.

Reprezentuesi kosovar ka realizuar 11 gola gjatë këtij edicioni me Rizesporin.