Fjalë Kyçe

Ylli i Man Utd tregon pikën e dobët të Messit

Ylli i Man Utd tregon pikën e dobët të Messit

Manchester United dhe Barcelona do të takohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra katalane cilësohet favorite përballë Manchester United, shkaku edhe i formës së mirë që po kalojnë kohëve të fundit.

Por, i gatshëm për t’iu kundërvu Barcelonës dhe Lionel Messit është mbrojtësi i Manchester United, Chris Smalling.
Smalling ka thënë se Lionel Messi ka një dobësi në lojën e tij, dhe se ai do ta shfrytëzojë atë.

“Ka një dobësi në lojën e Messit që unë e di”, ka deklaruar Smalling.
“Nuk mendoj se pjesa tjetër e botës është e vetëdijshme për këtë, prandaj nuk dua të flas”.