Fjalë Kyçe

Ylli i Milanit afër transferimit te PSG

Ylli i Milanit afër transferimit te PSG

PSG janë në pozitë më të mirë se sa skuadrat angleze për të nënshkruar me mesfushorin e Bregut të Fildishtë Franck Kessie, raporton The Sun, shkruan GazetaAlo.

AC Milan aktualisht është i detyruar ta blejë atë për 24 milionë funte në fund të marrëveshjes së tij dyvjeçare nga Atalanta këtë verë, por mund të detyrohet ta shesë përsëri menjëherë pasi që sanksionet e FFP varen nga klubi.

Duke pasur parasysh vështirësitë financiare të Arsenalit dhe dëshirën e Chelseat për të përdorur Tiemoue Bakayoko – gjithashtu në huazim në Milano – si një fitore maksimale, muskujt financiar të klubit francez asaj të PSG mund të provojnë një propozim më tërheqës, për të joshur rossonerët. /GazetaAlo.