Fjalë Kyçe

Zbulohen dy klubet e interesuara për Coutinhon

Zbulohen dy klubet e interesuara për Coutinhon

Klubet e Premierligës do të duhet të presin deri në korrik përpara se të bëjnë një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës Philippe Coutinho.

Sky Sports thotë se Barcelona është e gatshme të lejojë ish-yllin e Liverpoolit të largohet nga Camp Nou këtë verë, me Arsenalin dhe Everton të interesuar, përcjell lajmi.net.

Sidoqoftë, 28-vjeçari do të humbasë turneun e kësaj vere në Copa America pasi iu nënshtrua një operacioni muajin e kaluar.

Coutinho është nën kontratë me Blaugranët deri në qershor 2023 dhe ka bërë 14 paraqitje për ekipin e Ronald Koeman që nga kthimi i tij nga Bayern Munchen.

Ai pësoi dëmtim anësor të meniskut në barazimin 1-1 të Barcës me Eibar më 29 dhjetor.