Fjalë Kyçe

Zbulohen specifikat shtesë të Huawei P30 dhe P30 Pro

Zbulohen specifikat shtesë të Huawei P30 dhe P30 Pro

Huawei ka konfirmuar se më 26 mars, ata do të zyrtarizojnë Huawei P30 dhe P30 Pro.

Tani në sajë të informacionit të rrjedhur nga WinFuture.de, detaje shtesë rreth telefonit të ardhshëm janë lëshuar së bashku me disa render që na japin disa informacione rreth asaj që mund të jemi në gjendje të presim.

Sipas publikimit, Huawei P30 pritet të shfaqë një ekran OLED me madhësi prej 6,1 inç me ekran 2340 × 1080, ndërsa P30 Pro do të shfaqë një ekran më të madh prej 6.47 inç me një rezolucion të ngjashëm.

Bazuar në një raport të kohëve të fundit, është sugjeruar që Samsung mund të jetë furnizuesi i Huawei për ekranet OLED.

Pastaj do të shohim procesorin Kirin 980 të Huawei në P30, me 6GB RAM, ndërsa P30 Pro më i madh do të pajiset me 8GB RAM.

P30 do të vijë gjithashtu me një bateri pak më të vogël prej 3,650mAh, ndërsa P30 Pro do të ketë një bateri 4,200mAh.

Të dy telefonat do të përdorin gjithashtu një rrjet të trefishtë kamerash në anën e pasme, por konfigurimet janë paksa të ndryshme.

P30 do të përdorë një sensor 40MP me një aperturë f / 1.6, një sensor 16MP dhe një sensor 8MP me një hapje f / 2.4.

P30 Pro, në anën tjetër, do të shfaqë një sensor f / 1.6 me 40MP me OIS, një lente me kënd të gjerë me aperturë 20MP f / 2.2 dhe një lente 8MP f / 3.4 me zmadhim hibrid 10x.