Fjalë Kyçe

Zbulohet data kur do të mbahet ceremonia e Topit të Artë

Zbulohet data kur do të mbahet ceremonia e Topit të Artë

Ceremonia e Topit të Artë do të mbahet më 28 tetor të këtij viti.

Si gjithmonë vendi nikoqir do të jetë në “Theatre du Chatelet” në Paris.

Favorit për të marrë çmimin e më të mirit pritet të jetë dyshja e Real Madridit, Jude Bellingham dhe Vinicius Junior.

Kjo pasi triumfuan në Ligën e Kampionëve me Real Madridin ndaj Borussia Dortmundit, në finalen që u zhvillua pas një jave.