Fjalë Kyçe

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

Zbulohet se çfarë ndodhi në tunelin e Man Cityt pasi Sarri e injoroi Guardiolan

Maurizio Sarri refuzoi t’i shtrëngonte duart me Pep Guardiolas pas turpërimit që ia bëri Manchester City, Chelseas.

Manchester City e mposhti 6 me 0 Chelsean në kuadër të javës së 26-të në Premierligës.

Sarri refuzoi ta përshëndeste Guardiolan pas ndeshjes, duke shkuar drejtë në zhveshtore.

Trajneri italian ishte arsyetuar se nuk e kishte parë atë moment, por që ishte përshëndetur në tunel.

“Nuk e kam parë atë moment”, ka thënë Sarri pas ndeshjes.

“Natrysiht se unë shkova pas ndeshjes afër zhveshtoreve të tyre dhe u përshëndeta me të (Guardiolan).”, ka shtuar më tej italiani.