Fjalë Kyçe

Zeneli shënon në miqësore për Heerenveen

Zeneli shënon në miqësore për Heerenveen

Arbër Zeneli e ka nisur mirë vitin 2019.

Anësor i Përfaqësueses së Kosovës, ka arritur të shënoi gol në humbjen 3:4 të Heerenveen naga gjermanët e Ingostadt.

Zeneli shënoi në minutën e 49’-të të ndeshjes, që ishte goli i dytë i skuadrës së tij.

Ky gol dhe forma e treguar, mund të jenë shkas që skuadrat e njohura ta rrisin interesimin për të nënshkruar me Zenelin.

24 vjeçari po kërkohet nga gjiganti i Serie A, Fiorentina.