Fjalë Kyçe

Zidane e tepron me krahasimin e fundit Benzema – Ronaldo

Zidane e tepron me krahasimin e fundit Benzema – Ronaldo

Zinedine Zidane nuk ka kursyer lëvdatat për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema.

Trajneri francez ka thënë se Benzema tani është ajo që Ronaldo ishte në historinë e këtij klubi.

Benzema shënoi dy gola dhe bëri një asistim në fitoren 6:0 të Real Madridit në Ligën e Kampionëve kundër Galatasaray.

“Numrat e tij thonë gjithçka. Të gjithë ata që e kuptojnë futbollin, e dinë që Benzema është një lojtar me cilësi”, ka deklaruar Zidane, përcjell lajmi.net.

“Ai është i rëndësishëm për skuadrën, i rëndësishëm për sulmin”.

“E vetmja gjë që ka ndryshuar që nga largimi i Cristiano Ronaldo është se ai është pjekur. Ai tani është ajo që Ronaldo ishte në historinë e këtij klubi. Ai po bën gjëra fantastike dhe ne duhet t’i shijojmë”.