Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Babel në Premierligë

ZYRTARE: Babel në Premierligë

Ryan Babel është rikthyer në Premierligë.

Ish sulmuesi i Liverpoolit, Ryan Babel, është rikthyer në Premierligë, duke iu bashkuar Fulhamit.

Është Fulham që përmes një komunikate ka bërë të ditur transferimin e Babel.

“Jemi të lumtur të prezantojmë transferimin e Ryan Babel në një transferim të përhershëm nga Besikas, me marrëveshjen që do të vazhdojë deri në fund të sezonit”, thuhet në njoftim, përcjellë ‘lajmi.net’.

Babel ka qenë pjesë e Liverpool nga sezoni 2007-2011, dhe në 91 paraqitje kam shënuar 12 gola.