Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Ballkani transferon Shevchenkon dhe dy futbollist të tjerë

ZYRTARE: Ballkani transferon Shevchenkon dhe dy futbollist të tjerë

Skuadra e Ballkanit ka zyrtarizuar afrimin e Ismail Kosumit në rolin e drejtorit teknik dhe transferimin e tre futbollistëve të rinj, shkruan Gazeta Alo.

Ky është njoftimi Ballkanit në faqen e tyre zyrtare.

Të dashur miq dhe simpatizant të klubit të qytetit,iu informojmë se rrugëtimit tonë iu kanë bashkangjitur z.Ismail Kosumi ( emër i njohur ne elitën e Futbollit të Kosovës )në rolin e drejtorit teknik. Z.Kosumi pritet t’i ndihmoj mjaft shumë klubit në aspektet menagjeriale.

Po ashtu iu njoftojmë edhe me lojtarët e rinjë të klubit:

1.Bajram Nebihu nga Mitrovica i cili ka një karrierë të pasur, ndërsa se fundmi ishte pjesë ne Superligen Tajlandeze.

2.Aldin Adzovic vjen nga Tuzi i cili së fundmi ka luajtur në klubin Malazez Zeta,

3.Victor Shevchenko nga Moldavia, i cili se fundmi ka luajtur në ligen Elitare në Findlandë tek PS-Kemi.

Këto ardhje na u mundësuan nga z. Urim Sejdiu.

Na prift e mbara Suharekë

FC Ballkani