Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Barcelona prezanton ndihmësit e Koeman

ZYRTARE: Barcelona prezanton ndihmësit e Koeman

Barcelona prezantoi pak ditë më parë trajnerin e ri të ekipit, që do të jetë Ronald Koeman, i cili pason në stol të shkarkuarin Quique Setien.

Ditën e sotme, klubi blaugrana ka kompletuar plotësisht stan teknik, teksa ka prezantuar edhe dy ndihmësit e trajnerit të ri.

Ndihmësit e Ronald Koeman do të jenë Alfred Schreuder, i cili ka drejtuar së fundmi Hoffenheim, si dhe ka qenë asistent tek Ajaxi për 3 vite.

Gjithashtu, stafit i është bashkuar edhe një njohje e vjetër e Barcelonës si Henrik Larsson.

sh-sulmuesi ka qenë trajner i Helsingborgs më Suedi vitin e shkuar dhe tashmë nis një aventurë të re si asistent i trajnerit Koeman te Barcelona.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1296738052925259784?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1296738052925259784%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fzyrtare-barcelona-prezanton-ndihmesit-e-koeman%2F