Fjalë Kyçe

Zyrtare: Dënohet futbollisti i Flamurtarit

Zyrtare: Dënohet futbollisti i Flamurtarit

Komisioni disiplinor i garave i mbajtur sot ka vendosur të dënoj mbrojtësin e krahut të djathtë të Flamirtarit, Lorik Maxhuni, shkruan GazetaAlo.

Ky është vendimi i Komisionit të garave.

LORIK MAXHUNI, lojtar i klubit të futbollit “ FLAMURTARI “ nga Prishtina me numër të ID kartelës ; 00570M92 dhe licencuar në Federatën e Futbollit të Kosovës më numër të fanelës sportive 22, në procedurë të inicuar disiplinore nga ana e komisionit të garave për ndëshkim me karton të kuq ( sjellje të gabuara pas përfundimit të takimit ) në ndeshjen e javës së ; XIX-të të IPKO-SUPERLIGES së Kosovës në futboll për kategorinë e seniorëve ; GJILANI – FLAMURTARI e zhvilluar me datë 23.02.2019 në stadiumin e qytetit në Gjilan; raportet zyrtare ; DENOHET me ndalesë loje për ; 2 ( dy ) ndeshje zyrtare sipas radhës të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës, në bazë të Rregullores disiplinore neni 40 paragrafi 1 pika 4