Fjalë Kyçe

Zyrtare: Derbi i madh kosovar luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”

Zyrtare: Derbi i madh kosovar luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”

Gjilani – Drita do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” të kryeqytetit është zyrtarizuar.

Tashmë është vendosur që derbi më i madh në vendin tonë të zhvillohet të dielen me fillim nga ora 20:00.

Detajet e tjera të ndeshjes si ndarja e tribunave dhe çmimi i biletave ka mbetur për tu diskutuar.

Kjo do të jetë hera e parë që nga viti 2001 që derbi do luhet jashtë qytetit të Gjilanit.

Dueli Gjilani – Drita zhvillohet në kuadër të javës së 26-të të Ipko Superligës.