Fjalë Kyçe

Zyrtare: Dorhiqet kryetraineri i FC Drita

Zyrtare: Dorhiqet kryetraineri i FC Drita

Klubi nga Gjilani FC DRITA ka njoftuar se ka dhënë dorheqje kryetreneri Shpëtim Duro, shkruan GazetaAlo.

Pas një takimi që kishim menjëher pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje mes dy palësh është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi!

Pas eleminimit nga kupa e Kosovës, dhe dalja nga objektivi i vetëm i klubit për këtë sezon, Duro ka ofruar dorheqjen, gjë që është pranuar nga klubi bardh e kaltër.

FC DRITA e falënderon profesor Duron për punën profesionale që ka bërë me klubin dhe i dëshiron shumë suksese. /GazetaAlo.com