Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Gledi Mici vazhdon kontratën me Prishtinën

ZYRTARE: Gledi Mici vazhdon kontratën me Prishtinën

Gledi Mici do të jetë lojtar i Prishtinës edhe për tri sezonet e ardhshme.

Gledi Mici ka rinovuar kontratën me Prishtinën dhe do të jetë në kryeqytet deri në vitin 2024, transmeton lajmi.net.

Mici ishte transferuar nga Shkëndija e Tetovës ku në Prishtinë ka mahnitur me paraqitjet e tij që nga atëherë.

Ai ishte ftuar nga Challandes për ndeshjet miqësore ndaj Gambisë dhe Guinesë, por iu desh të rikthehet që të jetë i gatshëm në ndeshjet e Prishtinës që do t’i zhvillojë në kuadër të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Mici u shpreh tejet i kënaqur me rinovimin.

“Ndihem shumë mirë dhe i vlerësuar në skuadër, me qytetin dhe tifozët, prandaj vazhdimi i kontratës ishte vendim i lehtë”, tha ai.

“Shpresoj të vazhdojmë me suksese në paraqitjet në Evropë dhe me një tjetër titull të kampionit”, përfundoi Gledi Mici.