Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Howedes i jep fund karrierës

ZYRTARE: Howedes i jep fund karrierës

Benedikt Howedes i ka dhënë fund karrierës së tij si futbollist.

Me vetëm 32 vite mbi supe, Benedikt Howedes ka vendosur të pensionohet nga futbolli, transmeton lajmi.net.

Ish mbrojtësi i Juventus ka lënë Lokomotivën e Moskës dhe ka vendosut të mos vazhdojë më karrierën.

Mbrojtësi gjerman luante një sezon te Juventus, si i huazuar gjatë 2017/18, para se të kalonte në Rusi, nga Schalke 04.

Howedes luante tri ndeshje me ‘Biankoneri’ dhe kontribuoi në një gol, kur shënonte kundër Sampdoria më 15 prill të vitit 2018.

Kujtojmë se pjesa më e mirë e karrierës së Howedes do të mbetet Kupa e Botës 2014, kur ai ishte pjesë e kombëtares së Gjermanisë, që në fund fitoi trofeun.