Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Llapi prezanton transferimin e radhës

ZYRTARE: Llapi prezanton transferimin e radhës

Llapi ka prezantuar transferimin më të ri të skuadrës, shkruan Gazeta Alo.

Njoftimim e ka bërë skuadra llapjane në faqen e klubit.

Ky është njoftimi.

ZYRTARE: Kastriot Selmani, futbollisti i radhës që i bashkangjitet KF Llapit

Podujevë, 12 qershor 2019 – Futbollisti llapjan, Kastriot Selmani ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin e vendlindjes së tij, Llapin. Gjatë ditës së sotme, Selmani ka kryer prezantimin si futbollist i Llapit.

Kastriot Selmani, 19 vjeç, i gjatë 1.75 m, i lindur më 08.07.1999 në Podujevë. Është mesfushor dhe sulmues krahu, luan me këmbë të majtë. Kategoritë e reja i ka kaluar tek FC Prishtina, përderisa për 6 muaj ishte pjesë e FC Vushtrrisë. Poashtu, Kastrioti ka qenë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në grupmoshat U15, U17 dhe U19.

I dëshirojmë mirëseardhje në klubin e vendlindjes!

#Selmani2022 ⚪️🔵
Vazhdojmë…